fundusze
facebook
instagram
youtube

MENU

caspar nocą caspar zimą wnętrze hotelu

Hotel ze SPA. To tylko relaks?


Pobyt w hotelu z zasady powinien być przyjemny. Dobre hotele rywalizują ze sobą pakietami usług i wyposażeniem pokoi, by ich goście czuli się jak w domu. Coraz więcej obiektów oferuje swoim klientom strefy wellness, w których mogą oni zażywać masaży wykonywanych przez doświadczonych fizjoterapeutów. Czy masaż jednak zawsze jest czystą przyjemnością?

Pobyty relaksacyjne

Wiele hoteli oferuje tzw. pobyty relaksacyjne. W ich skład wchodzą masaże, które mają na celu zrelaksowane klienta i ukojenie jego nerwów. Masaże są przyjemne, pozwalają na odprężenie spiętych mięśni. Masaż jest ucztą nie tylko dla ciała, ale również dla zmysłów. W gabinetach panuje przyjemny półmrok, często cicho leci w tle muzyka relaksacyjna. Wiele gabinetów korzysta też z magicznej mocy aromaterapii, dlatego w salonach SPA nie raz czuć aromat świec i olejków zapachowych. Dzięki temu wszystkiemu w gabinecie rozluźnia się nie tylko ciało, ale odpoczywa i umysł, który choć na chwilę może skupić się na doznawanych przyjemnościach, a nie na problemach dnia codziennego, które zostają za drzwiami strefy wellness.

Odchudzanie? A może walka z bólem?

Jednak masaż nie musi służyć tylko przyjemności. Dobre gabinety wellness oferują również masaże lecznicze, które mają na celu głównie redukcję bólu pleców. Popularne są również wszelkiego rodzaju masaże działające korzystnie na urodę: zwalczające cellulit, ujędrniające czy nawilżające skórę, oraz odchudzające. Do wielu z nich wykorzystuje się różne ciekawe substancje, mające dobry wpływ na skórę, takie jak czekolada, czerwone wino czy pachnące świece. Niektóre z nich, wykonywane regularnie przynoszą spektakularne efekty. Jednak myli się ten, kto myśli, że wszystkie z nich są przyjemne. Niektóre mogą sprawiać dyskomfort, a nawet ból! Jednak są całkowicie bezpieczne, a siła w nie włożona jest niezbędna by zmusić zaniedbaną skórę do regeneracji. Warto być jednak cierpliwym. Masaż to naturalny sposób na przywrócenie skórze witalności, bez używania skalpela i drogich zabiegów z użyciem maszyn w gabinetach medycyny estetycznej.


caspar hotel fundusze RP dolny śląsk Unia europejska termy discover spa