fundusze
facebook
instagram
youtube

MENU

caspar nocą caspar zimą wnętrze hotelu

I Komunia Święta w restauracji? To świetny pomysł!


I Komunia Święta to ważne wydarzenie w życiu dziecka. Maluchy miesiącami przygotowują się do uroczystości, a rodzice zastanawiają się, w jaki sposób celebrować ten dzień. Niestety nie wszyscy mają odpowiednie warunki lokalowe, by zaprosić do siebie całą rodzinę, a tym bardziej zapewnić jej nocleg. Dlatego też coraz więcej rodziców decyduje się zorganizować swoim dzieciom obiad po I Komunii Świętej w eleganckiej restauracji.

Zalety obiadu w restauracji

Organizacja obiadu komunijnego w restauracji posiada szereg zalet. Po pierwsze: rodzice nie muszą ograniczać się w liczbie gości. Dobra restauracja przygotuje stoły tak, by każda osoba mogła wygodnie zjeść posiłek. Rodzina nie musi się też martwić o ilość posiłków.
Wystarczy, że zgłosi obsłudze przed imprezą, że chciałaby prosić o kilka posiłków wegańskich, a kuchnia na pewno wywiąże się z prośby. Jednak przede wszystkim takie rozwiązanie zdejmuje wiele obowiązków z barków pani domu. Nie musi ona udawać się na ogromne zakupy, a potem nosić ich do domu. Odpada również gotowanie kilku potraw dla kilkunastu osób. To oczywiście godziny spędzone w kuchni, a dodatkowo problem z ich przechowywaniem do imprezy, by się nie popsuły lub nie zeschły. Nie wszystko bowiem zmieści się do zwykłej domowej lodówki. Pani domu nie musi również spędzić tego dnia na nieustannym zmywaniu, by goście mieli na czym zjeść kolejne dania. A pod koniec imprezy odpada jej sprzątanie ze stołu, pranie obrusów i oddawanie pożyczonych od sąsiadki krzeseł. Mama może cieszyć się świętowaniem razem z dzieckiem, a czas który poświęciłaby na przygotowanie imprezy, poświęcić sobie. W hotelu, w którym znajduje się restauracja można zarezerwować pokoje dla gości, którzy na imprezę przyjeżdżają z daleka. Po obiedzie mogą oni odpocząć, przebrać się, wyspać i dopiero następnego dnia ruszyć w drogę powrotną do domu.

Koszty

Wydawać by się mogło, że zorganizowanie uroczystości komunijnej  w restauracji to bardzo wysoki koszt. Nic bardziej mylnego! Jest niewiele wyższy, jeśli porównamy go do zakupów i zużycia mediów, za które rodzina musiałaby zapłacić organizując komunię na własną rękę. Jednak i tak najbardziej cenny jest zyskany przez panią domu czas i spokój związany z przygotowaniami.


caspar hotel fundusze RP dolny śląsk Unia europejska termy discover spa